Free cookie consent management tool by TermsFeed Policy Generator

Návrhy a realizace bytového textilu Zlín

Proč řešit design bytového textilu právě s našimi designérkami?

Naše firma FRANC se již více jak 30 let zabývá prodejem bytových doplňků, textilu, koberců a veškerých podlahových krytin včetně pokládky. Máme bohaté zkušenosti s návrhy vybavení interieru jako jsou záclony,závěsy, garnýže, deky, přehozy, polštáře a další bytový textil.

Realizované návrhy bytového textilu nejen ve Zlíně

Textil v interiéru dokáže zázraky, zjemňuje, zútulňuje a vytváří jedinečný design

Záclony, povlaky na polštáře, ubrusy - tyto a mnohé další textilní materiály dokážou s vaším interiérem udělat zázraky. Textilní materiály zkrášlují a vytvářejí útulný prostor. Mají ale i svou praktickou funkci. V domácnosti vytváří termoizolační vrstvu a šetří energii, tlumí hluk nebo upravují množství světla dopadajícího do místnosti. Investice do bytového textilu se opravdu vyplatí.

Návrhy a realizace bytového textilu Zlín

Pojďme se sejít v interiérovém studiu ve Zlíně

Máme zkušenosti ze stovek návrhů i realizací bytového textilu a rádi Vám pomůžeme vybrat cenově a funkčně optimální řešení právě pro váš interiér.

  • Cena se neliší, pokud vybíráte sami, nebo jsme u toho s Vámi
  • Víme, které materiály se hodí více do určitého typu interiérů a které méně
  • Poradíme, které materiály lze kombinovat a jak optimalizovat výslednou cenu.

Pojďme se sejít u Vás

Schůzka v místě realizace urychlí tvorbu nabídky šité na míru. Lépe sladíme dekorace s vaším interiérem, optimálně zvolíte technická řešení.

  • Šetřete svůj čas a vyvarujte se zbytečných chyb. Vše si zaměříme sami
  • Společně u Vás můžeme nalézt řešení, která vás dříve ani nenapadla
  • Tvoříte svůj domov, dejte nám možnost pochopit jeho duši

Dana Francová

Volejte 9-17 | 602722102

danafranc@c-mail.cz


Interiérový design textilu mě provází celý profesní život jako koníček a profese. Můj celoživotní zájem o novinky v bytovém textilu jsou základem mé práce. Přístup a zájem o klienta a jeho požadavky jsou pro mě prioritou. Mám více než 20 let zkušeností s návrhy a realizací interiérového textilu.

Design interiéru je souhrou mnoha prvků, ale z našeho oboru především látky na závěsy a záclony. Na rozdíl od většiny interiérových prvků lze textilní doplňky snadno vyměnit. Polštáře ,deky a kvalitní povlečení se vždy lehce doladí k dražším prvkům a rychle změní vzhled místnosti. Za tkaniny lze obecně považovat látky vyrobené nejčastěji z přízí z přírodních vláken, jako je hedvábí a bavlna, konopí, bambus, nebo ze syntetických vláken, jako je nylon a umělé hedvábí. Asi nejrozšířenějším zdrojem přírodních textilních vláken je bavlna. Přestože si bavlna zachovává své výlučné postavení, její význam v poslední době do značné míry snižují umělá vlákna. Jsou měkké na dotek a struktura materiálu je velmi věrohodná a 100% přibližuje vzhled přírodních materiálů. Jejich oblíbenost vzrostla díky velmi jednoduché údržbě a dobré kvalitě. Používáme textilie, které mají „easy car“ úpravu, což znamená snadnou údržbu, protože materiály se nekrčí. Pokud ovšem hledáte kvalitní přírodní materiál stále bezkonkurenční je len a látky s příměsí lnu. Tyto materiály velmi rádi používáme při dotvoření interiéru a umíme provést i kvalitní údržbu.

Šetření energií pomocí textilií

Záclony a závěsy vytváří na okně termoizolační vrstvu a pomohou Vám při úspoře energie na vytápění a tedy šetření výdajů pomocí textilií. Závěsy a dekorace před oknem působí jako „izolace“, zabraňují nebo snižují výměnu teploty mezi venkovním studeným vzduchem a vnitřním ohřátým teplejším vzduchem. „Pokud vytopíte byt a večer zatáhnete závěsy, ušetříte až 5% energie“. Přes noc zatažené drží teplo v místnosti a jsou výborným pomocníkem při hledání úspor při spotřebě energie.

Přemýšlejte o bytových textiliích ještě před malováním
Pokud jste svůj byt nebo dům ještě nezařídili, máme pro vás malý tip. Častou chybou, kterou mnoho lidí často dělá, je, že jako první krok zvolí malování. V ideálním případě byste si měli nejprve vybrat nábytkovou tkaninu, která bude tvořit barevné schéma místnosti. Je totiž mnohem snazší zvolit správný odstín barvy, který se hodí k látkám, které se nám líbí, než naopak.

Kouzlo povrchové úpravy látek

Než se pustíte do navrhování interiéru, zkuste si dopředu promyslet, jaké materiály a motivy chcete v místnostech použít. V ideálním případě se pokuste sehnat vzorky látek a položte je vedle sebe, abyste zjistili, zda se k sobě hodí, nebo ne. Vezměte v úvahu, že nevhodně zvolený vzor nebo motiv může v prostoru napáchat více škody než užitku. Především je dobré vědět, že velké vzory se hodí spíše na větší plochy, jako jsou podlahy nebo stěny, zatímco malé vzory by měly zdobit drobné předměty a dekorace, jako jsou polštáře a ubrusy. Vnímání barev pak ovlivňuje textura látky. Lesklé tkaniny odrážejí světlo a opticky rozjasňují místnost. Mezi průsvitné látky patří například voál, organza nebo syntetický žakár. Naproti tomu pevnější materiály materiály, jako je dimout, samet nebo micro, pohlcují světlo a jsou ideální pro reprezentativnější prostory. Těžké ale svou vlastností poddajné materiály navíc částečně regulují teplotu v místnosti a tlumí hluk. Tkaniny mohou být také speciálně upraveny pro určité účely. Mezi možnosti patří nehořlavá úprava, antistatická úprava pro alergiky nebo úprava bioaktivními látkami, které ničí bakterie.

Závěs je velmi důležitý

Vzhled interiéru mohou ovlivnit i drobné detaily, mezi něž patří záclony a závěsy. Dlouhodobě nejoblíbenějším materiálem pro záclony je voál nebo u závěsů saténová úprava a microsatén. U závěsů jsou trendem luxusní zatemňovací varianty nebo neprůhledné kusy ze 100% polyesteru, polypropylenu, bavlny nebo lnu. Nesmíte zapomenout ani na závěsy z ozdobného taftu nebo saténu, které interiéru dodají šmrnc a luxus. Na záclony se našívají ze zadní části stahovací řasící pásky, které jsou velkým pomocníkem při řasení záclon a jejich upevnění v prostoru. Při výběru záclon můžete ještě narazit na žakárové nebo batistové záclony.

Co se týče barev, klasikou jsou samozřejmě záclony a závěsy v bílé nebo béžové barvě, ale nemusíte se obávat ani odvážnějších barev. Obecně platí, že všechny barvy mají své teplé a studené odstíny, a to platí i pro černou a bílou. Kombinace teplých odstínů s teplými a naopak funguje skvěle. Pokud jde o vzory, nepřehánějte to a zvolte závěsy s jemnými motivy. Pokud se rozhodnete pro vzor na zácloně (nebo na koberci či tapetě), ostatní plochy by měly být vzorově neutrální.

Koberec dotváří teplo domova

Koberce jsou také velmi důležitou tkaninou v domácnosti. Tyto textilie tlumí hluk, zkrášlují interiér a navíc v mrazivých dnech zahřívají nohy. Ať už sáhnete po moderním koberci s hustým střiženým vlasem , vlně nebo hedvábí, neuděláte chybu. Levnější alternativy zahrnují varianty z umělých vláken. Koberce v metráži můžou zakrýt celou plochu místnosti a o jejich kvalitní instalaci se postarají naši odborní technici. Vyrábí se i v přesně daných rozměrech jako takzvané kusové koberce v různých barvách a vzorech.

Drobný textil

Interiér zútulní také čalounění nábytku, dekorační polštáře, deky a ubrusy. Je samozřejmé, že barvy a materiály záclon a koberců musí vzájemně ladit, aby nevznikl chaos. Konečný vzhled místnosti ovlivňují také užitkové textilie, jako je ložní prádlo, jehož základem je kvalitní materiál. Bavlněný satén je jednou z nejlepších možností, pokud jde o ložní prádlo. Pro celoroční použití se skvěle hodí také klasická bavlna a len. Za chladných nocí naopak oceníte flanel. Při výběru ložního prádla byste měli věnovat pozornost také gramáži látky.


Využijte služeb našich designerů, kteří Vám pomohou s výběrem vhodných materiálů a navrhnou jejich zpracování.

Prvním krokem pro úspěšnou realizaci je úvodní konzultace, kterou můžeme uskutečnit i telefonicky. Zde získáme informace o vašich představách. Zjišťujeme, jaké jsou vaše požadavky, jaké máte preference, aby váš prostor co nejlépe vyhovoval vašemu životnímu stylu, vkusu a také rozpočtu.

Poté následuje schůzka u Vás, kde vše probereme a zaměříme. Následuje setkání na naší prodejně, kde si vyberete z připravených materiálů s naší asistencí ty nevhodnější pro Vás.